Czy laserowe usuwanie blizn boli?
Laseroterapia blizn to obecnie najczęściej wybierana metoda korekcji tego typu niedoskonałości skóry. Zabiegi laseroterapii są cenione ze względu na efekty oraz precyzję, a także bezpieczeństwo stosowania. Jak wygląda laserowe usuwanie blizn?
Do przebiegu laseroterapii wykorzystuje się zaawansowane technologicznie urządzenia, które pozwalają na precyzyjną emisję wiązki światła docierającej do tkanek podskórnych, a także skóry właściwej. W wyniku reakcji fototermicznej powstają kontrolowane mikrouszkodzenia, które pobudzają naturalne procesy regeneracji skóry. W ten sposób w skórze zwiększa się ilość kolagenu, czyli białka odpowiedzialnego za gęstość i elastyczność skóry.
Poddanie skóry działaniu lasera wyzwala w skórze procesy autoodnowy. Nowe tkanki są zdrowe, jaśniejsze od tych budujących bliznę, a także mają przyjemniejszą fakturę i są bardziej elastyczne. W profesjonalnych gabinetach kosmetologii estetycznej niemal każdego dnia przeprowadzane są zabiegi usuwania blizn pooperacyjnych, powypadkowych i pochorobowych z użyciem laserów ablacyjnych i frakcyjnych. Oba te rozwiązania doskonale sprawdzają się w redukcji widoczności blizn chirurgicznych, ale także potrądzikowych czy spowodowanych uszkodzeniami skóry. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu: w przypadku głębszych i bardziej rozległych blizn, potrzeba serii kilku zabiegów. O tym, jak wiele jest ich potrzebnych, decyduje specjalista, rozpisując plan zabiegowy na wizycie konsultacyjnej poprzedzającej terapię blizny. Taka konsultacja jest zazwyczaj wliczona w cenę zabiegu.
Klientki gabinetów kosmetologii estetycznej mają niekiedy wątpliwości dotyczące dyskomfortu w trakcie zabiegu. Tymczasem laserowe usuwanie blizn a ból nie idą ze sobą w parze. Zabieg laseroterapii jest w pełni bezbolesny. W miejscu poddawanym zabiegowi klientka co najwyżej odczuwa delikatne mrowienie, pieczenie lub szczypanie, które jest mniej intensywne niż np. kontakt z pokrzywą. Jeśli blizna jest bardzo rozległa lub klientka ma bardzo niski próg bólu, co może się zdarzyć w przypadku małych dzieci, możliwe jest kierowanie na miejsce poddawane zabiegowi strumienia chłodnego powietrza lub nawet zastosowanie maści znieczulającej.
Po zabiegu skóra może być odrobinę zaczerwieniona i podrażniona, jednak te powierzchowne uszkodzenia szybko się regenerują. Rekonwalescencja zazwyczaj zamyka się w kilku dniach, a po jednym dniu od zabiegu wszelki dyskomfort jest niezauważalny.
Zabieg laseroterapii to najlepszy sposób na usuwanie blizn - efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, kiedy skóra się zregeneruje (czyli po paru dniach). Przy płytkich, młodych zmianach, które nie są bardzo widoczne, wystarcza nawet jedna sesja.
Efekty laserowego usuwania blizn i tempo ich występowania zależne jest od tego, jakiego rodzaju jest to blizna, kiedy powstała oraz jakie środki profilaktyczne zostały zastosowane już po wystąpieniu uszkodzenia skóry. Generalnie jednak mikrouszkodzenia powstałe w czasie oddziaływania wiązki światła na zmienioną chorobowo tkankę sprawiają, że redukcja widoczności blizny następuje w co najmniej 60-80 procentach po pierwszym zabiegu.
Laseroterapia na blizny jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem i najbardziej skutecznym, gdy do czynienia mamy z rozległymi i starymi bliznami (np. bliźnie po cięciu cesarskim, oparzeniu, dermatozach).
Laser na blizny efekty:
Bardzo ważne jest to, na jakim sprzęcie pracuje specjalista w danym gabinecie. Niekiedy zdarza się, że jest to starej generacji laser a blizna po takim zabiegu może nie zostać w pełni zredukowana. Najlepiej jest wybierać renomowane miejsca, w których wykorzystywany jest najnowocześniejszy laser na blizny. Efekty zabiegów wykonywanych z użyciem lasera frakcyjnego czy ablacyjnego są wyjątkowo dobre nawet w przypadku bardzo trudnych blizn.
Warto zatem wybierać profesjonalne gabinety kosmetologii estetycznej, które słyną z doświadczonej kadry. Efekty laserowego usuwania blizn zależne są również od umiejętności osoby, która przeprowadza zabieg. W NEWLOOK’s Institute chętnie doradzamy, jaki rodzaj zabiegu będzie najodpowiedniejszy do usunięcia znamion.