Czy radiofrekwencja mikroigłowa jest skuteczna?
Radiofrekwencja mikroigłowa to jeden z najbardziej innowacyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Swoją popularność zawdzięcza temu, że mimo niewielkiej inwazyjności, wykazuje fenomenalną skuteczność w poprawianiu jędrności, redukowaniu cellulitu i wyrównywaniu kolorytu skóry.
Radiofrekwencja mikroigłowa jest połączeniem dwóch typów zabiegów: radiofrekwencji (RF) oraz mezoterapii mikroigłowej. Jej istotą jest nakłuwanie skóry bardzo cienkimi igłami, których grubość mieści się w przedziale od 0,5 mm do 3,5 mm. Dodatkowo urządzenie wytwarza fale radiowe, które nagrzewają tkankę wokół mikronakłuć. W ten sposób dochodzi do pobudzania naturalnych procesów stymulacyjnych i regeneracyjnych, a tym samym tworzenia się włókien elastanowych i kolagenowych. Zabieg oddziałuje nie tylko powierzchniowo na naskórek, ale również na głębsze warstwy skóry właściwej. Co ważne, efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej sesji, a dodatkowo są długotrwałe.
RF mikroigłowa sprawdza się przy wielu wyzwaniach dermatologicznych, a także jako zabieg anti-aging. Zdecydowanie poprawia napięcie skóry i zwiększa jej elastyczność; ujednolicając jej koloryt jednocześnie wygładza fakturę skóry, zwęża poszerzone pory i niweluje blizny potrądzikowe. Zabieg radiofrekwencji może być jednak stosowany nie tylko na twarz!
RF mikroigłowa z powodzeniem może być wykorzystywana do redukcji cellulitu na udach, pomaga zmniejszać widoczność rozstępów, a nawet leczy nadpotliwość.
Na radiofrekwencji mikroigłowej zdecydowanie skorzystają osoby, które pragną długo cieszyć się jędrną, elastyczną skórą i dbają o promienny wygląd. Ponieważ zabieg ten charakteryzuje się niską inwazyjnością, może być wykonywany regularnie (o częstotliwości zabiegów poinformuje kosmetolog) i w większości przypadków jest bardzo dobrze tolerowany.
Radiofrekwencja jest stosunkowo dobrze przebadanym zabiegiem kosmetologicznym, jednak wciąż jej popularność bazuje głównie na indywidualnych spostrzeżeniach dotyczących efektów. Tymczasem już w 2013 roku udowodniono, że zabieg doskonale usuwa zmarszczki wokół oczu. Inne badania wykazują, że metodą skuteczniejszą od botoksu (i znacznie bardziej naturalną w efekcie) jest właśnie radiofrekwencja mikroigłowa. Rozstępy najlepiej jest redukować łącząc kilka metod, z czego RF mikroigłowa na rozstępy jest jedną z najczęściej polecanych w przypadku uporczywych zmian.
Do radiofrekwencji mikroigłowej klient gabinetu kosmetologicznego jest miejscowo znieczulany. Do tego celu wykorzystywany jest krem ze środkiem znieczulającym. Dzięki temu zabieg nie powoduje dyskomfortu, a iniekcje wyczuwalne są jedynie w formie delikatnego mrowienia. Zabieg, w zależności od fragmentu skóry, na którym jest wykonywany, trwa od 20 do 40 minut. Po tym czasie możliwe jest delikatne zaczerwienienie i lekka opuchlizna miejsca poddawanego terapii, jednak zazwyczaj nie utrzymują się one dłużej niż parę godzin. Aby cieszyć się długotrwałymi efektami, konieczne jest stosowanie się do zaleceń pozabiegowych, które obejmują używanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji oraz ochrona przed działaniem promieni UV.